SQM300JB-300R
YAGEO
型号:
SQM300JB-300R
描述:
RES 300 OHM 5% 3W RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 Ohms
Series SQM
Power (Watts) 3W