首页 / 保险丝 / SR-5H-800MA-APH
minImg
SR-5H-800MA-APH
Eaton - Electronics Division
型号:
SR-5H-800MA-APH
描述:
FUSE BRD MNT 800MA 300VAC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 6.5
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.113 Ohms
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series SR-5H
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 300 V