首页 / 陶瓷电容器 / SR151A680JAATR-I
minImg
SR151A680JAATR-I
KYOCERA AVX
型号:
SR151A680JAATR-I
描述:
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 pF