SR155C103KARAP2
KYOCERA AVX
型号:
SR155C103KARAP2
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF