SR212A390JARTR1
KYOCERA AVX
型号:
SR212A390JARTR1
描述:
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 39 pF