SR301E474MARTR1
KYOCERA AVX
型号:
SR301E474MARTR1
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.47UF 100V Z5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF