SR302A103KAA
KYOCERA AVX
型号:
SR302A103KAA
描述:
CAP CER 10000PF 200V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF