SR40100PT C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SR40100PT C0G
封装:
TO-247AD (TO-3P)
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247AD (TO-3P)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 20 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 40A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C