TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
SR6A6K24
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY SAFETY 6PST 8A 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$29.7065
$29.7065
10
$28.2207
$282.207
25
$26.73566
$668.3915
50
$25.25024
$1262.512
100
$23.764915
$2376.4915
250
$22.27959
$5569.8975
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Coil Power | 800mW |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 8 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Coil Resistance | 720 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | 6PST-3NO/3NC (3 Form A, 3 Form B) |
| Series | SR6, SCHRACK |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | SR6A |