SR731HTTC2R20F
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SR731HTTC2R20F
封装:
0201
描述:
CURRENT SENSE RESISTOR
库存 : 9010
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 0/ +400ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 2.2 Ohms
Series SR73
Power (Watts) 0.1W, 1/10W