SR891C103KARTR1
KYOCERA AVX
型号:
SR891C103KARTR1
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.215" L x 0.125" W (5.46mm x 3.18mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF