SRBC-10A2A0G
Bel Power Solutions
型号:
SRBC-10A2A0G
描述:
DC DC CONVERTER 0.75-5V 50W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 1 0.75 ~ 5V
Size / Dimension 1.30" L x 0.53" W x 0.32" H (33.0mm x 13.5mm x 8.1mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8.3V
Series SRBC
Power (Watts) 50 W
Control Features Enable, Active High
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 7-SMD Module
Efficiency 95%