SRN4012-1R5M
Bourns Inc.
型号:
SRN4012-1R5M
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 1.5UH 2A 60 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Series SRN4012
Inductance 1.5 µH