SRP0520-2R2K
Bourns Inc.
型号:
SRP0520-2R2K
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 2.2UH 6.2A 26.2MOHM SM
库存 : 3835
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 46 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 6.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26.2mOhm Max
Series SRP0520
Inductance 2.2 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 27MHz