SRP1265A-1R8M
Bourns Inc.
型号:
SRP1265A-1R8M
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 1.8UH 24A 4 MOHM SMD
库存 : 4366
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 40A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 24 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4mOhm Max
Series SRP1265A
Inductance 1.8 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz