SRP2012TMA-R47M
Bourns Inc.
型号:
SRP2012TMA-R47M
品牌:
Bourns Inc.
描述:
IND METAL POWDER 0.47UH 5.1A
库存 : 1990
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 5 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Series SRP2012TMA
Inductance 470 nH
Type -
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 102MHz