SRP600J-E3/73
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SRP600J-E3/73
封装:
P600
描述:
DIODE GEN PURP 600V 6A P600
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 200 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case P600, Axial
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 6 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Cut Tape (CT)
Current - Average Rectified (Io) 6A
Operating Temperature - Junction -50°C ~ 125°C