SRP7028A-4R7M
Bourns Inc.
型号:
SRP7028A-4R7M
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
库存 : 20087
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Series SRP7028A
Inductance 4.7 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 21MHz