SRP7030-3R3FM
Bourns Inc.
型号:
SRP7030-3R3FM
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 3.3UH 7A 0.024OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.256" W (7.60mm x 6.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Series SRP7030F
Inductance 3.3 µH