SRR0804-391K
Bourns Inc.
型号:
SRR0804-391K
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 390UH 170MA 3.3OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 55 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.3Ohm Max
Series SRR0804
Inductance 390 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.5MHz