SRR0805-221K
Bourns Inc.
型号:
SRR0805-221K
描述:
FIXED IND 220UH 300MA 1.18OHM SM
库存 : 986
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 38 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.18Ohm Max
Series SRR0805
Inductance 220 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.5MHz