SRR0805-680K
Bourns Inc.
型号:
SRR0805-680K
描述:
FIXED IND 68UH 600MA 440MOHM SMD
库存 : 1043
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 28 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 440mOhm Max
Series SRR0805
Inductance 68 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz