SRR0905-390Y
Bourns Inc.
型号:
SRR0905-390Y
描述:
FIXED IND 39UH 1.1A 120 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 31 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.390" Dia (9.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Series SRR0905
Inductance 39 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz