SRR0906-222YL
Bourns Inc.
型号:
SRR0906-222YL
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 2.2MH 160MA 8.5OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 180mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 100 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.5Ohm Max
Series SRR0906
Inductance 2.2 mH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 1.5MHz