SRR1206-821KL
Bourns Inc.
型号:
SRR1206-821KL
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 820UH 350MA 1.7OHM SMD
库存 : 287
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 10 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Series SRR1206
Inductance 820 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2MHz