SRR1208-120ML
Bourns Inc.
型号:
SRR1208-120ML
描述:
FIXED IND 12UH 4.8A 25 MOHM SMD
库存 : 254
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 19 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Series SRR1208
Inductance 12 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz