SRR1260-120M
Bourns Inc.
型号:
SRR1260-120M
描述:
FIXED IND 12UH 5.2A 23 MOHM SMD
库存 : 24424
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 27 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Series SRR1260
Inductance 12 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19.4MHz