SRR1280A-4R7Y
Bourns Inc.
型号:
SRR1280A-4R7Y
品牌:
Bourns Inc.
封装:
1280
描述:
FIXED IND 4.7UH 8.2A 15.5MOHM SM
库存 : 5804
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 22 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 8.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1280
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 15.5mOhm Max
Series SRR1280A
Inductance 4.7 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz