SRU2009-100Y
Bourns Inc.
型号:
SRU2009-100Y
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 10UH 400MA 1.08OHM SMD
库存 : 3000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1500
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.08Ohm Max
Series SRU2009
Inductance 10 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 50MHz