SRU5016-470Y
Bourns Inc.
型号:
SRU5016-470Y
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 47UH 460MA 390MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 18 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 390mOhm
Series SRU5016
Inductance 47 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz