Bourns Inc.
型号:
SRU6025A-151Y
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FIXED IND 150UH 540MA 770MOHM SM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.0165
$1.0165
10
$0.94145
$9.4145
25
$0.86906
$21.7265
50
$0.72409
$36.2045
100
$0.68077
$68.077
250
$0.608304
$152.076
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 280mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | 30 @ 796kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 540 mA |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.256" L x 0.244" W (6.50mm x 6.20mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 770mOhm Max |
| Series | SRU6025A |
| Inductance | 150 µH |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 5MHz |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |
| Base Product Number | SRU6025A |