Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
SS-3GP
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.0355
$1.0355
10
$0.9804
$9.804
25
$0.94088
$23.522
40
$0.901788
$36.07152
80
$0.862486
$68.99888
230
$0.686109
$157.80507
440
$0.627285
$276.0054
1000
$0.607677
$607.677
5000
$0.548872
$2744.36
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Release Force | 20gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SS-P |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 153gf |
| Overtravel | 0.015" (0.4mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.024" (0.6mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Differential Travel | 0.006" (0.15mm) |