Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
SS-3GPT
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.1875
$1.1875
10
$1.121
$11.21
25
$1.07616
$26.904
40
$1.031225
$41.249
80
$0.986461
$78.91688
230
$0.784662
$180.47226
500
$0.717402
$358.701
1000
$0.694982
$694.982
5000
$0.627722
$3138.61
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Release Force | 20gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SS-P |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 153gf |
| Overtravel | 0.015" (0.4mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.024" (0.6mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | SS-3GP |
| Differential Travel | 0.006" (0.15mm) |