首页 / 保险丝 / SS-5H-1.25A-AP
minImg
SS-5H-1.25A-AP
Eaton - Electronics Division
型号:
SS-5H-1.25A-AP
描述:
FUSE BRD MNT 1.25A 300VAC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 12.75
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 57 Ohms
Color -
Approval Agency CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Size / Dimension 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series SS-5H
Package / Case Radial, Box
Voltage Rating - AC 300 V