Eaton - Electronics Division
型号:
SS-5H-1A-BK
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE BOARD MNT 1A 300VAC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.368
$1.368
5
$1.3243
$6.6215
10
$1.23785
$12.3785
50
$1.02467
$51.2335
100
$0.853955
$85.3955
250
$0.832618
$208.1545
500
$0.70452
$352.26
1000
$0.619115
$619.115
5000
$0.555066
$2775.33
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 7.4 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 78 mOhms |
| Color | - |
| Approval Agency | CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.170" W x 0.337" H (8.50mm x 4.30mm x 8.55mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | SS-5H |
| Package / Case | Radial, Box |
| Voltage Rating - AC | 300 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |