SS470M025ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SS470M025ST
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 71 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.23Ohm @ 120Hz
Series SS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 78.1 mA @ 1 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 47 µF