onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.30685
$3.0685
100
$0.17385
$17.385
500
$0.11514
$57.57
1000
$0.088274
$88.274
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 80mA, 800mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 25 V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Power - Max | 1 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Cut Tape (CT) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 100mA, 1V |
| Base Product Number | SS8550 |