Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SS8PH9HM3_A/H
封装:
TO-277A (SMPC)
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 90V 8A TO277A
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.5795
$0.5795
10
$0.49875
$4.9875
100
$0.34542
$34.542
500
$0.28861
$144.305
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 140pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 90 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 8 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 90 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | SS8PH9 |