Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
SSG5H5
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.705
$3.705
10
$3.4162
$34.162
25
$3.20302
$80.0755
50
$3.13196
$156.598
100
$2.49128
$249.128
250
$2.34897
$587.2425
500
$2.206603
$1103.3015
1000
$2.064236
$2064.236
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Release Force | 4.079gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC), 4A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SSG |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 51gf |
| Overtravel | 0.015" (0.4mm) |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.024" (0.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSG5 |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |