NXP USA Inc.
型号:
SSL21083AT/1,118
品牌:
封装:
8-SO
批次:
-
描述:
IC LED DRIVER OFFLINE 1A 8SO
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 8V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | GreenChip™ |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 16V |
| Voltage - Output | 600V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Frequency | - |
| Dimming | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 1A (Switch) |
| Base Product Number | SSL21083 |