首页 / 微控制器 / SST89E516RD2-40-I-TQJE-T-NXX
minImg
SST89E516RD2-40-I-TQJE-T-NXX
Microchip Technology
型号:
SST89E516RD2-40-I-TQJE-T-NXX
封装:
44-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 72KB FLASH 44TQFP
用户指南
Core Processor 8051
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 40MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 36
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
EEPROM Size -
Series FlashFlex®
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity EBI/EMI, SPI, UART/USART
Program Memory Size 72KB (72K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V