首页 / 针座,插座,母插口 / SSW-115-22-G-D-VS-030-K-TR
minImg
SSW-115-22-G-D-VS-030-K-TR
Samtec Inc.
型号:
SSW-115-22-G-D-VS-030-K-TR
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN RCPT 30POS 0.1 GOLD SMD
用户指南
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 4.7A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 20.0µin (0.51µm)
Contact Type Forked
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Receptacle
Mfr Samtec Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board or Cable
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 30
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series SSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)