Samtec Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.1325
$4.1325
10
$3.9691
$39.691
25
$3.6385
$90.9625
50
$3.4732
$173.66
100
$3.307805
$330.7805
250
$2.894346
$723.5865
500
$2.811658
$1405.829
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.335" (8.51mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 4.7A per Contact |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 36 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | SSW |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.104" (2.64mm) |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSW-118 |