ST-4EH201
Nidec Components Corporation
型号:
ST-4EH201
描述:
TRIMMER 200 OHM 0.25W GW SIDE
用户指南
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series ST4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W