ST-4ETG102
Nidec Components Corporation
型号:
ST-4ETG102
描述:
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD SIDE
用户指南
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series ST4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W