ST-5ER203
Nidec Components Corporation
型号:
ST-5ER203
描述:
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW SIDE
用户指南
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 14
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.266" x 0.236" Face (6.75mm x 6.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series ST5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W