ST1-L2-DC24V
Panasonic Electric Works
型号:
ST1-L2-DC24V
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 8 A
Coil Current 10 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.4 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series ST
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 19.2 VDC