ST1L02PU33R
STMicroelectronics
型号:
ST1L02PU33R
封装:
6-DFN (3x3)
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6DFN
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 650 µA
Output Type Fixed
PSRR 75dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DFN (3x3)
Series -
Control Features -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.1V @ 1A