STMicroelectronics
型号:
ST1S10PUR
封装:
8-DFN (4x4)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8DFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.4225
$2.4225
10
$2.1793
$21.793
25
$2.05618
$51.4045
100
$1.75199
$175.199
250
$1.64502
$411.255
500
$1.439402
$719.701
1000
$1.192649
$1192.649
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 16.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DFN (4x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 900kHz |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ST1S10 |