STMicroelectronics
型号:
ST1S15J18R
封装:
6-FlipChip (1.19x0.94)
批次:
-
描述:
IC REG BCK 1.82V 500MA 6FLIPCHIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.9095
$1.9095
10
$1.7157
$17.157
25
$1.61842
$40.4605
100
$1.378735
$137.8735
250
$1.294584
$323.646
500
$1.13278
$566.39
1000
$0.938581
$938.581
2500
$0.91599
$2289.975
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-FlipChip (1.19x0.94) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.3V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 6-UFBGA, FCBGA |
| Frequency - Switching | 6MHz |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.82V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ST1S15 |